نوشته هایی برای خدمت

نوشته هایی در خدمت انقلاب واسلام که امید است مقبول حضرت حق باشد.

نوشته هایی برای خدمت

نوشته هایی در خدمت انقلاب واسلام که امید است مقبول حضرت حق باشد.

در این سایت ازدست نوشته های بنده و دیگران وهمینطور اخبار و ...استفاده خواهد شد.
محبوب ترین مطالب
آخرین نظرات
۰۶ آبان ۹۲ ، ۲۳:۵۷

دست تفرقه

امام خامنه ای:مردم را به دستهایى که امروز وحدت را مى‌شکنند، توجه بدهید. با مردم هم صریح حرف بزنید. امروز، آن دستى که امریکا علیه وحدت تجهیز کرده، عبارت از همین دست پلید وهابیت است. این را صریح به مردم بیان کنید؛ پرده‌پوشى نکنید. از اول، وهابیت را براى ضربه زدن به وحدت اسلام و ایجاد پایگاهى - مثل اسرائیل - در بین جامعه‌ى مسلمانها به وجود آوردند. همچنان که اسرائیل را براى این‌که پایگاهى علیه اسلام درست کنند، به وجود آوردند، حکومت وهابیت و این رؤساى نجد را به‌وجود آوردند تا داخل جامعه‌ى اسلامى، مرکز امنى داشته باشند که به خودشان وابسته باشد و مى‌بینید هم که وابسته‌اند.

الان این سلاطینى که در بقعةالاسلام وهابى هستند، از این که به وابستگى و رفاقت و طرفدارى خودشان از سیاستهاى دشمنان اسلام - یعنى امریکا - تصریح کنند، ابایى ندارند و آن را پوشیده نمى‌دارند. اگر کسى بگوید شما با امریکا مخالفید، بدشان مى‌آید! اگر کسى بگوید شما با امریکا موافق و همدستید، بدشان نمى‌آید! این، درست یک میزان و ملاک و معیار است. شما باید مسلمان و حاکم اسلامىِ واقعى را هم از این‌جا بشناسید.

آن که با دشمنان اسلام دشمن است، او در خط اسلام است و آن که با دشمنان اسلام دوست مى‌باشد و مباهى به این دوستى است، او در خط کفر است. دوستىِ او به معناى همپیمانى و وابستگى و به معناى این که منافع او را در حد «اشدّرعایة» رعایت کند، است. وقتى که در کشور و شهر او بگویند: «مرگ بر امریکا»، او بدش بیاید! یک وقت، مردم خودش مى‌گویند: «مرگ بر امریکا»، که ممکن است امریکاییها بگویند چرا مردم خودت این شعار را مى‌دهند؟ اما یک وقت، میهمانان یا مسافرانى از جاى دیگر به این‌جا آمده‌اند و مى‌گویند: «مرگ بر امریکا»؛ تو چرا سینه سپر مى‌کنى؟! این نیست، مگر همکارى و همراهى شدید با دشمن خدا و اسلام. این، همان ریشه‌ى وهابیت است که امروز ثمره‌ى پلید و خبیثه‌ى خودش را نشان مى‌دهد.

وهابیت، بر مبناى ایجاد اختلاف بین مسلمین به وجود آمده است. همین الان ما اطلاع داریم و مى‌شناسیم که علماى حنابله‌ى غیر وهابى در عربستان سعودى، دلشان از این وهابیها خون است. اینها حنابله‌یى هستند که وهابى نشدند. فقه، همان فقه و مبناى فقهى، همان مبناى فقه حنبلى است؛ اما موازین و اصول وهابیت را قبول نکردند. اینها غالباً هم مطرودند؛ یعنى عموماً این افراد، داخل در حکومت هم نیستند. نه اِفتایى، نه امامتى و نه هیچ منصب دیگر هم در اختیارشان قرار نمى‌گیرد. تعداد این افراد هم زیاد است.

اینها در ولادت رسول اکرم(صلّى‌اللَّه‌علیه‌واله‌وسلّم) مولودیه مى‌خوانند. در نظر سعودیها، خواندن مولودیه و امثال آن حرام است! نباید به پیامبر(ص) «سیّدنا رسول‌اللَّه» گفت! نباید قبر پیامبر(ص) را بوسید؛ چون حرام است! چرا اینها در شبهاى میلاد پیامبر(ص) در خانه‌هاى خود - حتّى در مکه و بعضى جاهاى دیگر - مخفیانه مولودیه مى‌خوانند؟ طبیعى است که این حکومت، دشمن اسلام است. الان هم در هر جاى دنیاى اسلام که نگاه کنید، با پول بى حسابى که در اختیارشان است، مسجدسازى و مدرسه‌سازى و کتابخانه‌سازى و کارهاى فریبنده‌ى دیگر مى‌کنند. پول هم که چشم افراد را مى‌گیرد. آنها با این کارها وارد مى‌شوند و در طریق اهداف سیاسى خود استفاده مى‌کنند که البته این، خیانتِ قطعى است و اگر کسى چنین حرکتى بکند، قطعاً خیانت کرده است و حتماً بایستى با او به‌عنوان یک خائن برخورد کرد. مردم را نسبت به این قضیه آشنا و متوجه کنید.

 (۱۳۶۸/۱۰/۰۵بیانات در دیدار جمعی از روحانیون حوزه‌هاى علمیه‌ى اهل سنت)

 

 

 

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۲/۰۸/۰۶
محمد ره انجام

امام خامنه ای

وهابیت

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی